КОМПАС бенд

КОМПАС бенд – Рецепт за Вашата ИДЕАЛНА Забава !

KOMPAS bend LOGO

Ако не знаете како да ја направите вашата журка да биде ИДЕАЛНА, можете да го употребите нашиот проверен рецепт. Бидете наши гости и уверете се во УНИКАТНИТЕ ЗАБАВИ приредени заедно со нашите ВЕРНИ гости!

Посетете не на следниве линкови:

КОМПАС бенд official website      КОМПАС бенд на Facebook      КОМПАС бенд Facebook FAN page     КОМПАС бенд на YouTube

KOMPAS bend POSTER

Телефони за контакт:

Боби:    +389 (078) 466 400

Љупчо: +389 (078) 288 160

 

Посетете не во живо на следниве места:

– Секој петок: ресторан НАША СОФРА – Дебармаало (Ex Галерија) – Скопје – резервации на тел: 02/3225-600; 071/42 42 42

– Секоја сабота: кафе бар MASQUE – спроти TOBACCO 2, нас. Аеродром – Скопје – резервации на тел: 078/364-036

 

Зачинете ја вашата идеална журка со идеални слики направени од ПАНТА ДИГИТАЛ

ЛУДА ЖУРКА НА ПОРАНЕШНИОТ ПРВАК НА “ФОРМУЛА 1” СО “КОМПАС БЕНД” ВО ЦИРИХ

Кими Раиконен откачи на македонски песни

Поранешниот шампион на “Формула 1”, Кими Раиконен завчера вечерта во ноќниот клуб “Рекс попули” во Цирих, Швајцарија зе журкал на македонска музика отпеана од “Компас бенд”, кој веќе еден месец настапува тука.

Членовите на бендот, Боби у Бубе велат дека ептен се изненадиле кога ја здогледале звездата на Ферари како доаѓа во клубот со друштво.
-Дојде со друштво и се однесуваше како да е најобичен гостин. По некое време почна да ни довикува, па стана дојде до нас и ни рече дали може да го провери микрофонот за да се увери дека не пееме на плејбек. Се зезаше на микрофонот, па го зема нашиот апарат да се сликаме и не повика во друштво. Кога му кажавме од кај сме само се зачуди и рече:- Толку мала земја а добри пејачи. Навистина се забавуваше не само на странските песни, туку на македонските, кои се дел од нашиот репертоар. Највеќе му се допадна “Јовано, Јованке” па се трудеше заедно со неговиот другар Маргус меѓу строфите да изведат рап варијанта во 7/8 такт. Им беше многу чуден тој ритам. Ова е класично швајцарски клуб, но доаѓаат мешани гости и затоа пееме се. Кими навистина беше многу расположен, остана до раните утрински часови, но околу него постојано беше неговиот менаџер, кој внимаваше на постапките на ѕвездата. Му го ограничуваше сликањето и играњето иако тој многу се расположи. Пееше со нас на странските песни, но и на македонските иако не знаеше ниеден збор. Беше навистина забавно. Ништо чудно да направиме нова рап верзија на “Јовано Јоваке” како Кими Раиконен и “Компас бенд”, велат Боби и Бубе.
Финецот, Кими Раиконен е поренешен светски шампион во “Формула 1”. Возеше за “Ферари” и “Мекларен”. Минатата година беше негова последна сезона. Познат е по бурниот ноќен живот уште додека беше актуелен шампион. Светските таблоиди често го сликаа под дејство на алкохол низ светски популарните клубови. И на журката на “Компас бенд” не било поинкау. Се испразниле пет шишиња водка абсолут, кое во кафулето чИни 200 швајцарски франци.
“За нив е тоа нормално ама и платите им се 10 пати поголеми од нашите. Најефтиното кафето е само пет евра, велат пејачите.
Од 2004 година во брак е со поранешниот фински модел и Мис Скандинавија, Џени Далман, со која живеат во Швајцарија.

В.Миленковска

Текстот е прочитан 10086 пати.

ЛУДА ЖУРКА НА ПОРАНЕШНИОТ ПРВАК НА “ФОРМУЛА 1″ СО “КОМПАС БЕНД” ВО ЦИРИХ

PAPAGAJ

Došla žena u trgovinu kućnim ljubimcima i razgledavajući kojeg bi si
odabrala,spazi prekrasnog papagaja!

-“Pošto Vam je ovaj papagaj?”

-“Paaaa,dao bih vam ga za 20 kuna”.

-A kako to da je ovaj tako jeftin ?Ostali su puno skuplji!”

-“Znate, gospođo ,godinama je živio u bordelu gdje je pokupio vrlo osebujan
rječnik.Ljude privuče svojom ljepotom i cijenom,ali ga brzo vrate.Neznam što
da radim s njim.”

-“Svejedno ja bih ga uzela,psovajuća ptica baš fora!”

-“O:K:”-složi se trgovac.

Došla žena doma i stavila papagaja u dnevnu sobu i pomislila:-“Ma baš je
krasan”

Uto papagaj progovori:

-“Aha, novi bordel, oooo i nova madame!”

Žena u šoku par minuta, sabere se pogleda na sat i pomisli:

-“4 su sata Martina i Maja samo što nisu došle s faksa,a i Mate će sad s
posla.”

Nakon par minuta dolaze ženine kćerke s faksa i čim su ušle u dnevnu sobu
papagaj progovori:

-“Oho, evo i novih kurvetina.Hmm,dobre pičke! Ukrajinke ili…?,ajde,ajde
opustite se uz malo beloga…

Dok su njih tri bile još u šoku na vrata dolazi Mate.

-“Bok svima evo i mene”viknu Mate ulazeći u dnevnu sobu.

Papiga gleda Matu i progovori:

-“Pa di si Mate kućo stara, fala kurcu neko poznati da dođe”

Мажот на вашите соништа

Богата вдовица, решена дека и е потребен уште е ден маж во животот, објавува оглас во весник: Богата вдовица бара маж со кој ќе го сподели животот и своето богатство. Кандидатот треба да ги исполнува следниве услови:

1 – Да не ме тепа
2 – Да не избега од мене
3 – Да биде одличен во кревет
Неколку месеци телефонот и ѕвончето не престануваат да ѕвонат, но без никаква корист, таа се уште не може да најде партнер.

Пред речиси целосно да се откаже од потрагата и заѕвонува некој на врата.

Отвора и здогледува маж без раце и нозе како лежи на чергичето пред вратата.

“Кој си ти? Што правиш тука?”

“Здраво, јас сум мажот на твоите соништа. Немам раце па не можам да те тепам, и немам нозе па не можам да ти избегам.”

На што, вдовицата одговара: “А зошто мислиш дека си добар во кревет?”

“Па нели ѕвонев!” одговара човекот.

15.04.2010 – СРЕЌЕН ПРВ РОДЕНДЕН

365 дена одлична храна, 12 месеци добра музика, 1 година незаборавна забава !!! Повелете да го прославиме ПРВИОТ РОДЕНДЕН на уникатниот ресторан ДИОН на Кеј 13-ти Ноември заедно со дечките кои се закон за одлични забави – КОМПАС бенд, маестро ПАНКИ и JOHNNY live. Место на настанот: ресторан ДИОН, 15.04.2010 со почеток во 21:00, ВЛЕЗ СЛОБОДЕН, ГРАТИС ШВЕДСКА МАСА

ПОСЕТЕТЕ НЕ А НИЕ ЌЕ ВИ БИДЕМЕ НА РАСПОЛАГАЊЕ

Ирена Сандлер

Ирена  Сандлер

Pogledajte ovu ženu i upamtite je zauvek!

Nagradu ne dobije uvek onaj ko je nje najdostojniji .

Nedavno je u 98-oj godini umrla žena po imenu IrinaSandler.

Za vreme Drugog svetskog rata ona je dobila posao u Varšavskom getu kao vodoinstalater-zavarivač.

Budući da je bila Nemica, ona je znala o planovima nacista po pitanju Jevreja.Na dnu svoje torbe za alat, ona je počela da iznosi decu iz geta, a u zadnjem delu svog kamiona, imala je džak u kome je sakrivala veću decu

Tu pozadi ona je vozila i psa koga je naučila da laje kad god bi joj straža propuštala kamion kroz kapiju geta.Vojnici, prirodno nisu hteli da se zadršavaju sa psom koji je lajući prikrivao zvuke koje bi deca mogla proizvesti.

Za vreme te delatnosti Irina je uspela da iznese iz geta i, samim tim spase 2500 deteta.Nju su nacisti otkrili i žestoko je izbili prebivši joj i ruke i noge.

Irina je zapisala imena sve dece koju je spasla i taj spisak čuvala u staklenoj boci zakopanoj ispod drveta u zadnjem delu svog dvorišta.

Posle rata ona je pokušala da pronadje preživele roditelje

i da okupi porodice. Ali većina njih je okončala život u

gasnoj komori.

Deca, kojima je Irina pomogla bila su smeštena u domovima ili su bila usvojena.

Prošle godine Irina Sandler je bila nominovana za Nobelovu nagradu za mir. Nije je dobila.

Tu nagradu je dobio Al Gor – za slajd –šou o globalnom otpljavanju.

A, u ovoj godini je tu nagradu dobio Barak Obama za svoja predizborna obećanja.

Prošlo je 65 godina od završetka Drugog svetskog rata u Evropi

Ovo elektronsko pismo je kao znak sećanja na 6 miliona Jevreja,20-tak miliona Rusa, desetina miliona hrišćana i 1900 katoličkih sveštenika ubijenih, streljanih, zlostavljanih, spaljenih,izmorenih gladju i poniženih.

Sada- kao nikada, posle izjava Iraka i Irana i drugih,čak i u blagoslovenoj Evropi – o tome da je Holokaust jednostavno mit, neophodno je uraditi sve da svet nebi zaboravio šta se dogodilo, jer postoje neki koji bi to hteli.

VIC VIC VIC VIC :)))

Zakon za dobra zabava

Došao Tarzan na Moravu u Čačak i sprema se da skoči.
Kaže mu Čačanin:
Nemoj, Tarzane, ima školjki.
Kaže Tarzan: Nema veze, u džungli ima mnogo opasnijih stvari.
Uskoči Tarzan, izlazi sav krvav i pita:
Kakve su vam ovo školjke?
Od fiće, audija…

_____________

Apsolutno neatraktivna žena, grubih crta lica, uz to nervozna ulazi
u robnu kuću s dvoje dece za sobom stalno se derući na decu. Čovek
na ulazu je upita:
Dobro jutro, gospođo, imate krasnu decu. Da li su to blizanci?
A debela, ružna žena prestade da viče, podigne nos i odgovori:
Naravno da nisu. Stariji ima devet, a mlađi sedam godina.
Zašto misliš da su blizanci? Zar izgledaju isto, budalo?
Ne, nikako, samo ne mogu verovati da Vas je neko jebo dva puta!

____________
Muva Ciga Ciganku:
Mileva, ‘ajd’ da se …?!
Može, al` da platiš.
Nemam para, Mileva, majke mi, al` ču ti dam mobilni.
Dobro, ‘ajde.
I tako se oni … i tek će ti Mileva:
Daj mobilni?!
Piši: 041……

______________

Došao muž kući i pita ženu: Gde su deca?
Žena kaže: Na engleskom.
Muž odgovara: OK, where are the children?

________________
Kad životinje pričaju kao ljudi, to je basna, a kad ljudi pričaju kao
životinje, to je Bosna.

________________
Dolazi Mujo posle saobraćajne nesreće sav polomljen u bolnicu.
Pita ga doktor: Koliko ste brzo vozili kad ste se tako polomili?
Ma, vozio sam 60 na sat, ali je pored mene prošao ferari sa 260, pa  sam
mislio da stojim i izašao iz auta!

_________________
Kako pametni Srbi zovu glupe Srbe?
Telefonom iz inostranstva!

_____________

Došao Ciga doktoru: Doktore, pomagaj! Ništa ne valja!
Ne mogu ti sada ništa reći. Moraš da daš rezultate, pa da vidimo  šta je.
Da daš krv, mokraću, izmet i spermu na analizu.
Dobro, doktore! Je li? A da ja dam tebi gaće, tu sve ima!

_____________

Pitali Cigu: Šta bi uradio da ti polome ruku na tri mesta?
Pa ne bi više išao na ta mesta!

____________

Upoznao mladić devojku i počeo da joj se hvali: Pogledaj moj sat,  vidi kako
je dobar.
A devojka će: Pa nije ništa specijalan.
Jeste, jeste – odgovara mladić – može da predvidi budućnost.
Kako? – upita devojka.
Lepo. Evo, vidi, pogledam na sat i vidim da nemaš gaćice.
E, baš nisi pogodio, jer ih imam!
Na to će mladić: Bogamu, opet žuri pet minuta.

___________

Posle mesec dana zabavljanja, kaže devojka svom dečku:
Pa, dragi, mislim da je vreme da me predstaviš svojoj porodici.
Na to on reče:

Neće moći. Žena mi je na poslu, a deca su u školi.

КОРАБ ИЗГУБЕН (во подготовка видео материјал)

Животот како лист сегде ме однесе
долу и малку горе
не кажав ниту збор иако болеше,
кому, се си е мое
Видов се и ме видоа луѓе посилни
но за ова срце најмила силата си ти

реф: Сите денови што ги изгубив
ниту мигот без тебе не е вреден
ти ме чекаше ми веруваше
беше светилник за кораб изгубен

Љубовта бара дом место во душава
тивко и за цел живот
сонував еден сон дека сум без тебе
сонам полека тонам

ПРЕСЛУШАЈ МП3 тука
Кораб изгубен

ИЛИ тука
Кораб изгубен

POBEDJEN SVINJSKI GRIP AH1N1 – PRIRODNIM PUTEM – RECEPTI ZA SVE GRATIS….

Jedni pricaju da sama inekcija steti ljudskom zdravlju i da na taj nacin ubijaju ljude – jer je cilj svetskoj bogatoj eliti da smanji populaciju na zemlji.

Drugi pricaju da je vakcina neophodna i da teorija zavere nepostoji – zapravo nisu kompanije koje prodaju vakcinu izazvale svinjski grip i nije samo njihov profit u pitanju vec borba za ljudsko zdravlje .

A covek koji kaze i koga svi traze u Srbiji – travar – kaze i plus ima dosta ljudi koje je izlecio svojim receptom koji javno objavljuje za sve da mogu da budu sigurni.

Tekst doslovno citiram i objavljujem u ovoj grupi – nista ne kosta da se napravi proridni lek po ovom receptu i poslusaju saveti – a moze da koristi mnogo svim ljudima.

Samo u Pressu: Novi recepti za biljne lekove protiv virusa!

Ogroman broj čitalaca Pressa traži pomoć travara Nenada Gavrilovića, čiji preparati efikasno i brzo leče obolele od svinjskog gripa

Your browser may not support display of this image.

Priroda protiv svinjskog gripa… Nenad Gavrilović

Interesovanje za lek protiv svinjskog gripa koji je napravio travar sa Romanije Nenad Gavrilović je ogromno! Redakciji Pressa javio se veliki broj čitalaca zainteresovanih za ovaj lek, a Gavrilović ekskluzivno za naše čitaoce otkriva nove biljne preparate i čajeve koji se mogu koristiti u prevenciji i lečenju svinjskog gripa!

Gavrilovićevim preparatima, pre nekoliko dana, od virusa A/H1N1 izlečio se Čedomir Arsević (22) iz Zemuna. On je, posle samo jednog uzimanja lekovitih kapi, temperaturu sa 39,3 oborio na 37,1 stepen Celzijusa. Posle teksta objavljenog u našem listu, u kome je ovaj travar rekao da njegov lek, u roku od 24 sata, može da izbaci iz ljudskog organizma opasni virus, telefoni u redakciji ne prestaju da zvone.

Saveti Nenada Gavrilovića čitaocima Pressa

Obavezno idite na spavanje do 22 sata. U periodu od 22 do 24 sata organizam se najbolje regeneriše

Pijte najmanje 1,5 do dva litra tečnosti, najbolje čajeve koji potpomažu varenje (hajdučka trava, ljuti kantarion…)

Ishrana treba da se zasniva na kuvanoj, a ne na prženoj i pečenoj hrani. Jedite kuvano meso i dosta povrća

Obavezno solite hranu, ali koristite samo morsku so

Možete koristiti ljutu papriku i biber jer jačaju imunološki sistem

Voća jedite što manje jer voćni šećer pojačava razmnožavanje virusa

Iz upotrebe izbacite sirće, bilo da se radi o vinskom ili jabukovom. Sirće izbacuje vitamin C

Gavrilović je javno ponudio državi Srbiji da zajednički patentiraju kapi koje leče svinjski grip, ali ga još niko od nadležnih nije kontaktirao.

– Niko od nadležnih iz Srbije nije me kontaktirao iako sam im javno ponudio saradnju! To se verovatno nikada neće ni desiti, a ja neću nikoga da molim. Ako žele da me nađu, znaju gde sam. Smatram da bi moje kapi mogle pomoći bolesnicima koji imaju teške oblike svinjskog gripa i da bi tako smanjili broj smrtnih ishoda – ističe Gavrilović.

U Ministarstvu zdravlja juče nisu hteli da razgovaraju na ovu temu. Uputili su nas na Agenciju za lekove i medicinska sredstva, koja je, kako su nam objasnili, nadležna za kontrolu i registraciju medicinskih sredstava.

Tadić: Neću prvi da se vakcinišem

Predsednik Srbije Boris Tadić kazao je juče da još nije primio vakcinu protiv novog gripa, kao i da nije fer da je on dobije pre ostalih građana.

– Nisam primio vakcinu i bilo bi nemoralno da je primim pre nego drugi građani. Saslušao sam mišljenje SZO, ministra zdravlja, a i majka mi je lekar, i ako je to jedini način da sprečimo teške i fatalne ishode naravno da ću i sam dati lični primer – rekao je predsednik Srbije.

Epidemiolog Radmilo Petrović kaže za Press da ne treba unapred tvrditi da preparat, koji pravi travar sa Romanije, nije efikasan, ali da to prvo treba dokazati laboratorijskim i kliničkim ispitivanjima!

– Prvo treba uraditi analizu ovog preparata, a potom sprovesti i ogledno kliničko ispitivanje u relevantnim ustanovama – objašnjava Petrović. On ističe da takva ispitivanja nisu jeftina i da mogu da potraju mesecima.

– Na jednom takvom ispitivanju potrebno je angažovati čitavu ekipu stručnjaka, a to bi najverovatnije potrajalo mesecima. Drugi momenat jeste onaj koji se odnosi na finansije. Pitanje je ko su ovde zainteresovane strane da se to i uradi – kaže Petrović.
______________________________________________________________________________________

Recepti za one koji imaju svinjski grip:

______________________________________________________________________________________

Antivirusni preparat
POTREBNI SASTOJCI:
50 g sirovog ili sušenog ruzmarina
50 grama bobica kleke (smreke)
Rakija od 40 do 50 stepeni
NAČIN PRIPREME:
Uzeti 50 grama sirovog ili sušenog ruzmarina i staviti u flašu od jednog litra. Dodati 50 grama bobica kleke (smreke). Bobice se prethodno samelju što sitnije u električnom mlinu za kafu ili blenderu. List ruzmarina se, takođe, isecka što sitnije. Flaša se potom nalije bilo kojom vrstom rakije jačine između 40 i 50 stepeni. Flaša se začepi i, obmotana novinama, drži na toplom mestu u kuhinji da bi se sastojci brže sjedinili. Svakog dana, flašu treba dva puta dobro promućkati. Već posle trećeg dana, ova tinktura može da se upotrebljava.
UPOTREBA:
Odrasli piju dva puta dnevno po jednu srednju kafenu kašiku ove tinkture, a deca po jednu malu kafenu kašiku.
NAPOMENA:
Ovaj preparat nikada ne treba unapred cediti. Procedi se samo ona količinu koju u tom trenutku planiramo da popijemo.

Okrepljujuća kokošja čorba sa karijem
POTREBNI SASTOJCI:
Pola kilograma kokošjeg mesa (najbolje domaćeg)
1 kilogram šargarepe
200 grama običnog pirinča
začin kari (može da se kupi u prodavnicama zdrave hrane ili supermarketima)
NAČIN PRIPREME:
U lonac staviti kokošje meso, šargarepu i pirinač. Ne skidati kožicu. Kuvati na tihoj vatri puna dva sata. Nekoliko minuta pred kraj kuvanja dodati jednu supenu kašiku karija. U toku dana ovu čorbu jesti kao osnovnu hranu. Kada bolesniku bude bolje, u supu treba dodati i 1/2 kilograma crnog luka.

Okrepljujući čaj
POTREBNI SASTOJCI:
limun, med, cimet, muškatni oraščić, karanfilić, crno vino
NAČIN PRIPREME:
U dva litra hladne vode stave se četiri oguljena limuna, koja se prethodno sitno iseckaju. Tome se dodaju četiri supene kašike meda. Ovo se poklopi i pusti da ključa oko 20 minuta. U tu vodu se potom dodaju: jedna kašika mlevenog cimeta, jedna kašika mlevenog muškatnog oraščića, pola kafene kašike karanfilića i dva decilitra crnog vina. Ostaviti da ključa još pet minuta.
UPOTREBA:
Ova količina čaja bi trebalo da se popije polako, u toku 24 sata. Čaj treba piti četiri dana.
NAPOMENA:
Ne treba cediti celu količinu čaja. Procedi se samo ona količina koju planiramo da popijemo u tom trenutku.

V. Nedeljković